Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUÁLNÍ informace k BRIGÁDÁM

22. 11. 2018

 

BRIGÁDY ČLENŮ NAŠÍ ORGANIZACE

 

 

img_0293.jpg

 

 

 

Vážení rybáři, 

   seznamte se s aktuálními informacemi o brigádnické činnosti v naší MO. 

 

   Podle jednacího řádu ČRS a Stanov ČRS je jednou ze základních povinností každého rybáře svazu brigádní činnost na revíru MO. Splnění této povinnosti je jednou z podmínek pro vydání povolenky k lovu pro příští rok.

   Brigády vykonává každý rybář sám za svou osobu, nelze se nechat zastupovat někým jiným. Organizace dle svých potřeb umožňuje vykonávat brigády vždy během roku. Je proto nutné sledovat internetové stránky MO Kolín nebo vývěsku u Rybářského domu.

   Pokud rybář nechce vykonávat brigády je možné požadované hodiny zaplatit částkou, kterou odsouhlasí výroční členská schůze vždy pro další rok. Pro rok 2018 a 2019 to je 70 Kč/hodinu.

 

   V minulosti platilo že se brigády vykonávaly hlavně v zimním období vždy před vydáváním povolenek. To ovšem nyní nebude nutné protože to není v souladu Jednacím řádem ČRS, ten totiž říká že nárok na povolenku má rybář, který požadované brigádní hodiny odpracoval nebo zaplatil v roce předcházejícímu vydávání povolenky. Proto v letošním roce uvedeme vše na pravou míru a k vydání povolenky na rok 2019 budeme počítat hodiny které máte již odpracované v roce 2018. Což jsou všichni současní rybáři.

 

   Pro povolenku na rok 2020 bude mít možnost rybář odpracovat hodiny během celého roku 2019. Odpadnou tak hlavně brigády v zimních měsících kdy té práce na revírech moc není a naopak bude možnost brigády provádět hlavně během sezóny kdy je té práce více. Na rybářích potom bude aby si hlídali zda mají brigády odpracované a nenechávali to na poslední chvíli, protože brigády budou vyhlašovány nepravidelně a na konci roku by již nemusela být možnost brigády splnit.

   Ti kteří brigády platí tak jim doporučujeme zaplatit je jako obvykle při placení částky za známku a povolenku. Nebudou muset termín zaplacení hlídat a nám to usnadní evidenci.

  Kdo brigády neodpracuje nebo neuhradí během roku 2019 tomu nebude povolenka na rok 2020 vydána.

Brigády má od letošního roku na starosti rybářský technik p. Jiří Zikmunda, který bude brigády organizovat a pouze ten má oprávnění vydat potvrzení o provedené práci. 

 

O času a místu konání brigád budete informování na internetu zde v AKTUALITÁCH, nebo záložce http://rybarikolin.cz/clanky/aktuality/brigady-2018/ nebo na nástěnce u rybářského domu.

 

 

 

Petrův zdar!

 

zpracoval Jiří Martínek

předseda dozorčí komise

MO ČRS Kolín